Dahlbergs Bilskola är en väletablerad trafikskola grundad 1928. Vi är kvalitetscertifierad bilskola som alltid gör vårt bästa för att göra dig nöjd. Vi erbjuder gedigen utbildning – självklart till bra pris. I utbudet finns bland annat handledarkurs, intensivkurs B-körkort, och BE-körkort. Självklart bokar vi som bilskola riskettan, risktvåan, teori och uppkörning. Målet är tydligt: Vi utbildar trygga förare.

Våra Nya MB A-Class 180

by | Jan 12, 2020

Vi kör med nya MB A-Class 180

För oss på Dahlbergs Bilskola handlar det om säkerhet, kvalité och komfort för våra elever, Så när vi skulle välja vilket bilmärke våra elever skall lära sig köra med……då var svaret enkelt, A-class 180. Snygg design, där formen följer inte funktionen utan känslan. Vad det betyder mer konkret? Hela bilen präglas av harmoni. Föredömlig säkerhet med Mercedes-Benz Intelligent Drive-systemen.