Dahlbergs Bilskola är en väletablerad trafikskola grundad 1928. Vi är kvalitetscertifierad bilskola som alltid gör vårt bästa för att göra dig nöjd. Vi erbjuder gedigen utbildning – självklart till bra pris. I utbudet finns bland annat handledarkurs, intensivkurs B-körkort, och BE-körkort. Självklart bokar vi som bilskola riskettan, risktvåan, teori och uppkörning. Målet är tydligt: Vi utbildar trygga förare.

Startlektion

by | Jan 12, 2020

VARFÖR EN STARTLEKTION?

Startlektionen är till för din trygghet och ekonomi

Vi på Dahlbergs vill gärna veta vilka förväntningar du har på oss som trafikskola och på utbildningen. Detta för att kunna rekommendera rätt kurs för din körkortsutbildning. För att avgöra vilken nivå du ligger på, erbjuder vi en kraftigt rabatt på första körlektionen.

Efter lektionen, skapar vi en personlig plan med instudering av teori, bokning av körlektioner, riskutbildningar samt kommande teori- och körprov.

En startlektion varar i cirka 80 minuter och utgår från trafikskolan. Vi kan endast erbjuda en startlektion/individ.

Boka en startlektion nu!

Boka nu